SOLRIG LEJLIGHED MED STOR TERRASSE 5 MINUTTER FRA HAVET I TORREVIEJA

Møbleret Fælles pool

124.000 €

Ref: AA-3575

Beskrivelse

Lys og hyggelig lejlighed i et fremragende område af Torrevieja, tæt på saltfladerne og kun 5 minutter fra stranden. Et ideelt hjem til at nyde solen, roen og den middelhavsinspirerede livsstil året rundt.

Ejendommen skiller sig ud med sin rummelige private terrasse, perfekt til afslapning, solbadning eller udendørs sammenkomster. Takket være sin storslåede orientering og rigelige naturlige lys tilbyder huset en varm og behagelig atmosfære i alle dets rum.

Det har 2 soveværelser, et åbent køkken integreret i stuen og en komfortabel og funktionel indretning. Den sælges fuldt møbleret og klar til at flytte ind i eller begynde at give overskud fra dag ét.

Beliggende ved siden af saltfladområdet, kendt for sit naturlige miljø, vandrestier og sunde mikroklima, ligger lejligheden også tæt på supermarkeder, restauranter, butikker og alle nødvendige faciliteter.

En fremragende mulighed som permanent bolig, fritidsbolig eller ferieinvestering i et af de mest eftertragtede områder i Torrevieja.

Juridisk note: Gebyrer og skatter er ikke inkluderet. De oplysninger, der gives, er indikative og ikke juridisk bindende, og kan indeholde fejl.

Egenskaber

Generelt

Partitioneret
lav
4 Gulve
Elevator
1 Salon
2 Sovesale
1 Bad
Indbygget garderobe
1 Terrasse (11 m2)

Overflader

Bygget areal: 63 m2

Stat

Byggeår: 1997

Pris

124.000 €
1.968 €

129.000 €
Reduceret (3,88%)

  Lån

Min: 0 €
Max: 124.000 €

år
Min: 5 år
Max: 30 år

        
 

MÅNEDLIGT GEBYR

---

Samlet beløb
Ejendom + udgifter - indgang

---

Se opdeling

Resultaterne er vejledende og ikke bindende og beregnes på grundlag af de indtastede data.

Energicertifikat

CALIFICACIÓN ENERGÉTICA

Consumo energía
kW h / m2 año
Emisiones CO2
kg CO2 / m2 año

Beliggenhed og miljø

C. Villalpando 03184 El Chaparral, Alicante.
, Torrevieja (Alicante)
El Chaparral | La Siesta - El Salado - Torreta

Beliggenhed

Sydøst orientering